11 Prill 2021

Turizëm

Ulqini ka planifikuar të jetë i hapur për turistët

Gjilan, 10 prill - Nënkryetari i Komunës së Gjilanit, Arbër Ismajli, ka pritur në një takim pune ish-kryetarin e Ulqinit, njëherësh drejtor i turizmit në këtë komunë, Gëzim Hajdinagaj, me të cilin kanë bashkëbiseduar... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 10 Prill 2021

- Ervehe Gashi, Prokurore e Krimeve të Rënda në Prokurorinë Themelore në Prizren mban konferencë për media, në të cilën do ta shpalosi të vërtetën, mbi gjithë manipulimrt e transmetuar ne emisionin “KallxoPërnime”.   (Hotel Sirius, ora 11:00)  

- Grupi për Studime Juridike dhe Politike (GLPS) mban konferencë për medie me temë: “Disa nga veprimet më urgjente për Qeverinë Kurti II”. (Hotel Sirius, ora 11:00)

- Deputeti i Kuvendit të Republikës së Kosovës nga AAK-ja, Shemsedin Dreshaj, mban konferencë për medie, me temën: “Menaxhimi i pandemisë dhe vaksinat”. (Selia Qendrore e AAK-së, ora 12:00)