20 Gusht 2018

Mirëpriten projektet që ndihmojnë në shkarkimin e trafikut në qytet

Prishtinë, 17 maj - Bashkëpunimi aktual mes Komunës dhe Ministrisë së Infrastrukturës, nxitë investimet e përbashkëta për realizimin e projekteve të mëdha brenda Prishtinës, me theks të veçantë në projektet që ndihmojnë në shkarkimin e trafikut në qytet.

Sot, Nënkryetari Selim Pacolli, bashkë me drejtorët Genc Bashota dhe Gëzim Mehmeti, diskutuan me zv.Ministrin e Infrastrukturës z. Rexhep Kadriu për ndërtimin e Rrugës A, ndërtimin e rrugës nga rrethi i Fushë Kosovës deri në lagjen Arbëria, zgjerimin e rrugës së Veterrnikut, si dhe projekte të tjera të ngjashme. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 20 Gusht 2018

- Ramush Haradinaj merr pjesë në takimin e Grupit Punues për draftimin e Strategjisë së Sigurisë së Republikës së Kosovës. (Ndërtesa e Qeverisë - Salla P-31, ora 10:00 - Vetëm pamje)

- Mbahet ceremonia solemne e hapjes së punimeve të Seminarit XXXVII Ndërkombëtar për Gjuhën, Letërsinë dhe Kulturën Shqiptare. (Salla e madhe të Fakultetit tëFilologjisë, ora 11:00)

- Kryeministri Ramush Haradinaj merr pjesë në Seminarin e  37-të të Letërsisë, Gjuhës dhe Kulturës Shqipe. (Fakulteti Filologjik- Universiteti i Prishtinës, ora 11:00)
 
- Kryeministri Ramush Haradinaj viziton Komunën e Suharekës. (Objekti i Komunës, Suharekë, ora 14:00)