16 Dhjetor 2017

Vecino kalon tek Inter, sot ju nënshtrohet testeve mjekësore

Milano, 24 korrik - Futbollisti, Matias Vecino pritet të jetë përforcimi më i ri i skuadrës së Interit.

Mesfushori i Fiorentinës do t’i nënshtrohet sot testeve mjekësore përpara se të zyrtarizohet si lojtar i zikaltërve.

Sipas “Premium Sport”, Vecino mungonte sot në grumbullimin e Fiorentinës. Kjo është për shkak se uruguaiani mund të jetë në rrugën e tij për në Milano për testet e tij mjekësore me Interin.

Vecino thuhet se ka rënë dakord për një kontratë pesëvjeçare me Interin, të cilët do të paguajnë pak më shumë se klauzola e lirimit prej 24 milionë eurosh.

Në rast zyrtarizimi të Venicos, ky do ishte transferimi i katërt për Interin pas Daniel Padellit, Milan Skriniarit dhe Borja Valeros.

Kalendari

Ngjarjet e datës 17 Dhjetor 2017 - Komisioni Qendrore i Zgjedhjeve mban konferencën e parë për media në të cilen do të njoftoj lidhur me hapjen e qendrave të votimit në zgjedhjet për kyrtar të komunës së Istogut. (Salla e mbledhjeve të KQZ-së, ora 8:00)

- Në mesin e 2000 nxënësve do të përzgjidhen 250 finalistë ku do të garojnë në fazen finale të Garës Eureka. (Ambienti i Gjimnazit Hasan Nahi në Prishtinë, ora 11:00)

- Komisioni Qendrore i Zgjedhjeve mban konferencën e parë për media në të cilen do të njoftoj lidhur pjesëmarrjen në votime deri në ora 11:00. (Salla e mbledhjeve të KQZ-së, ora 11:30)

- Lëvizja Vetëvendosje mban mbledhjen e XXXI-të të Këshillit të Përgjithshëm. (Lokalet e American School of Kosova, ora 11:30)

- Komisioni Qendrore i Zgjedhjeve mban konferencën e parë për media në të cilen do të njoftoj lidhur pjesëmarrjen në votime deri në ora 15:00. (Salla e mbledhjeve të KQZ-së, ora 15:30)

- Komisioni Qendrore i Zgjedhjeve mban konferencën e parë për media në të cilen do të njoftoj lidhur pjesëmarrjen në votime deri në ora 19:00. (Salla e mbledhjeve të KQZ-së, ora 19:30)