14 Tetor 2019

United kërkon sulmuesin e Juventusit

Manchester, 4 tetor - Manchester United nuk po kalon as pak në formë të mirë dhe ka hedhur sytë që tani nga merkato e janarit, ku po kërkon që të përforcohet.

Sipas mediave të huaja dy prioritetet e ‘Red Devils’ janë Mario Mandzukic dhe Callum Willson i Bournemouth.

Mandzukic po kalon një periudhë shumë të vështirë tek Juventus ku lojtari ka shprehur dëshirën për tu larguar në janar.

Kosto e dy lojtarëve mund të shkojë deri në 60 milion euro.

Kalendari

Ngjarjet e datës 14 tetor 2019

- Shefja e BE-së në Kosovë, Ambasadorja Apostolova, do ta hapë vitin e ri akademik në Kolegjin Ndërkombëtar të Biznesit në Mitrovicë. (Kampusi i IBCM-së, Mitrovicë e Jugut, ora 10:00)

- Drejtoria për Ekonomi, Zhvillim dhe Turizëm në komunën e Rahovecit mban sesionin informues në thirrjen për aplikim të publikuar nga Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë me bizneset e komunës. (Salla e mbledhjeve të Kuvendit Komunal të Rahovecit, ora 10:00)
 
- Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës në bashkëpunim me agjencitë, fondet, programet dhe entitetet e OKB-së në Kosovë - Ekipin e OKB-së së Kosovës nën koordinimin e Zyrës e Koordinatores për Zhvillim do të shënojë Ditën Ndërkombëtare për Zhdukjen e Varfërisë. (Menza Ramiz Sadiku, ora 15:00)