31 Maj 2020

United kërkon sulmuesin e Juventusit

Manchester, 4 tetor - Manchester United nuk po kalon as pak në formë të mirë dhe ka hedhur sytë që tani nga merkato e janarit, ku po kërkon që të përforcohet.

Sipas mediave të huaja dy prioritetet e ‘Red Devils’ janë Mario Mandzukic dhe Callum Willson i Bournemouth.

Mandzukic po kalon një periudhë shumë të vështirë tek Juventus ku lojtari ka shprehur dëshirën për tu larguar në janar.

Kosto e dy lojtarëve mund të shkojë deri në 60 milion euro.

Kalendari

Ngjarjet e datës 31 Maj 2020

- Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia e Partisë Demokratike të Kosovës, ora 16:00)