18 Janar 2021

Trippier pezullohet me 10 javë nga ndeshjet

Madrid, 23 dhjetor - Mbrojtësi i Atletico Madridit, Kieran Trippier u pezullua sot me 10 javë nga ndeshjet e futbollit për shkelje të rregullave të basteve në një dënim nga Federata e Futbollit Anglez që zbatohet në të gjithë botën.

Sjellja e pahijshme, e cila është mohuar nga Trippier, ndodhi në korrik 2019, në muajin kur ai u largua nga Tottenhami për në Atletico.

FA tha se një komision i pavarur rregullator provoi katër nga shkeljet, të cilat gjithashtu gjobitën Trippier me 70 mijë funta (94 mijë dollarë), por hodhi poshtë tre pretendime gjatë një seance personale.

Ndalimi hyn në fuqi menjëherë dhe vjen ndërsa Atletico kryeson ligën spanjolle. Trippier për shkak të pezullimit nuk do të luajë në ndeshjen e parë të Ligës së Kampionëve kundër Chelseat në raundin e 16 në shkurt.

Ndalesa skadon para se përfaqësuesja e Anglisë të fillojë me ndeshjet.

Kalendari

Ngjarjet e datës 18 Dhjetor 2020 - Ministria e Punëve të Brendshme bën përurimin e aneks-objektit të Agjencisë së Kosovës për Forenzikë. (Objekti i Agjencisë, që gjendet afër ish-fabrikës së amortizatorëve, ora 9:30)

- Mbahet seanca gjyqesore ndaj te pandehures Mimoza Pajaziti. (Gjykata Themelore në Ferizaj, Salla nr.II, ora 9:30)

- Me rastin e fillimit të gjysëmvjetorit të dytë të vitit shkollor kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka dhe drejtoresha e Drejtorisë Komunale të Arsimit, Xhemile Thaçi Vezgishi, do të vizitojnë shkollën fillore "Lekë Dukagjini" dhe Gjimnazin "Remzi Ademaj", ora 10:00. (Nisja e organizuar nga Shtëpia e Bardhë, ora 9:40)

- Këshilli Prokurorial i Kosovës mban takimin e 193-të në të cilin pritet të votohet për Kryesuesin dhe Zëvendëskryesuesin e ri të Këshillit Prokurorial të Kosovës. (Online, ora 10:00)

- Mbahet seanca gjyqesore ndaj te pandehurit Emin Stublla për vrasje në tentativë. (Gjykata Themelore në Ferizaj, Salla nr.II, ora 10:00)

- Ministri në detyrë i Drejtësisë, Selim Selimi do të mbajë konferencë për media. (Holli i Ministrisë së Drejtësisë, ora 11:00)

- Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi do të ndajë çmimin vjetor “Anton Çetta”. (Ambientet e Bibliotekës Kombëtare të Kosovës, ora 11:00)

- Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, prezenton Programin Zgjedhor 2021-2025. (Biblioteka Kombëtare, ora 15:00)