07 Mars 2021

Red Bull prezantoi maikinën e re në Formula 1

Herez, 11 shkurt - Ekipi i  Red Bull, të mërkurën në Herez të Spanjës e prezantoi makinën e re me të cilën do të bëjë gara në kampionatin e ardhshëm të Formula 1.

Modeli i ri i makinës  “RB6” në krahasim me makinën e vjetër ka pësuar ndryshime të vogla edhe atë para se gjithash në pjesën e aerodinamikës.

Pilot të  “Red Bull-it”, i cili sezonin e kaluar ishte renditur në pozitën e dytë edhe sivjet do të jenë gjermani Sebastian Fetel dhe australiani Mark Veber.

Të dy pilotët në kampionatin e ri po futen me ambicie të mëdha që sërish të luftojnë për titullin e kampionit në konkurrencë të ekipeve.

Para “Red Bull-it” makinat e reja i prezantuan:- Ferrari, Meklaren, Zauber, Reno, Mercedes, Toro Roso, Virdzhin dhe Forsa India. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 7 Mars 2021

- Turnir në shigjetari, Skenderaj  -  ora 9:00

- Turnir në shah, Hotel Grand, Prishtinë 13:00 – Finalja e turnirit të volejbollit, Skenderaj - ora 11:00

- Manifestimi Nata e Zjarreve, në Kompleksin Memorial “Adem Jashari”, në Prekaz - ora 17:45

- Koncert pa praninë e publikut (për shkak të pandemisë), në Stadiumin e futbollit në Skenderaj, transmetim direkt në TV dhe rrjete sociale - ora 18:00