03 Mars 2021

Isco edhe më larg Realit, e kërkon Evertoni

Madrid, 16 dhjetor - E ardhmja e Francisco Román Alarcón Suárez - Isco është gjithmonë e më larg Realit të Madridit.

28-vjeçarit nuk po i ofrohet mundësia për të treguar aftësistë e tij në fushën e lojës, pasi trajneri Zidane nuk e konsideron pjesë të formacionit duke e ulur në stol futbollistin, i cili tashmë është bindur që të largohet nga skuadra që në muajin janar kohë kur hapet edhe merkatoja e dimrit.

Mesfushori me tipare sulmuese kërkon të luajë titullar, pasi nuk dëshiron të humbasë Europianin me Spanjën dhe për këtë kërkon Largimin.

Për futbollistin interesohet Evertoni, pasi trajneri Anacelotti e vlerëson shumë Iscon.

Kalendari

Ngjarjet e datës 3 Mars 2021 - Kolegji Ndërkombëtar i Biznesit në Mitrovicë inauguron projektin “Fuqizimi i autonomisë universitare dhe rritja e llogaridhënies e transparencës së universiteteve të Ballkanit Perëndimor”. (Selia e Kolegjit IBCM, ora 9:00)

- Mbahet seanca gjyqësore kundër të pandehurit Enis Ramadani për vepren penale 'Mbajtja në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve'. (Gjykata Themelore në Ferizaj, ora 9:30)

- Avokati i Popullit, Naim Qelaj viziton ekspozitën për fëmijët e vrarë gjatë luftës “Na ishte një herë që kurrë mos qoftë”. (Biblioteka “Hivzi Sylejmani” në Prishtinë, lagjja Dardania, ora 10:00)

- Parlamenti i dytë rural shqiptar organizon konferencë për të diskutuar sfidat dhe veprimet konkrete për mirëqenien e banorëve të zonave rurale. (Platforma Zoom, ora 10:00)

- Pas rritjes së numrit të rasteve me COVID-19 në Gjilan, kryetari i Komunës, Lutfi Haziri, mban konferencë për media pas takimit të Komitetit për menaxhimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19. (Zyra e krytarit Haziri, ora 10:30)

- Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit organizon ceremoninë e shpërndarjes së librave të botuar dhe të blerë me financimin e Departamentit të Kulturës në MKRS. (Biblioteka Kombëtare e Kosovës, ora 11:00)