16 Dhjetor 2017

Interi kërkon informacione për transferimin e Andres Iniestas

Milano, 21 korrik - Mediat spanjolle raportojnë se Interi ka kërkuar informacione për transferimin në Milano, të mesfushorit 33 vjeçar të Barcelonës, Andres Iniesta.

Zikaltrit, prej kohësh janë në kërkim të një emri të madh në mesfushë, që do të sillte cilësi, eksperiencë dhe mbi të gjitha, të rizgjonte entuziazmin e ekipit dhe tifozëve.

Nainggolan dhe Vidal kanë qenë objektivat realë të zikaltërve, por për arsye të ndryshme, të dy këto tratativa duken të pamundura për t\'u realizuar.

Kështu, njeriu i merkatos te Inter, Piero Ausilio i ka kërkuar informacione kolegut të vet, Ariedo braidës, në lidhje me mundësitë e transferimit të Iniestës në Milano.

Mesfushori spanjoll është në vitin e fundit të kontratës me katalanasit dhe deri më tani nuk është diskutuar për rinovimin e saj, ndërsa te Inter janë të gatshëm t\'i ofrojnë një kontratë për dy sezonet në vijim.

Iniesta është pjesë e Barcelonës prej 21 vitesh, por i pyetur mbi mundësinë e largimit nga Katalunja, ai la çdo gjë të hapur duke thënë: \"Me Barcelonën çdo gjë është në rregull. Që të mendoj nëse dua të largohem apo jo, si fillim duhet të lindë një mundësi largimi\".

Krahas Iniestës, zikaltrit po negociojnë me Barcelonën, edhe afrimin e mbrojtësit anësor, Aleix Vidal. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 17 Dhjetor 2017 - Komisioni Qendrore i Zgjedhjeve mban konferencën e parë për media në të cilen do të njoftoj lidhur me hapjen e qendrave të votimit në zgjedhjet për kyrtar të komunës së Istogut. (Salla e mbledhjeve të KQZ-së, ora 8:00)

- Në mesin e 2000 nxënësve do të përzgjidhen 250 finalistë ku do të garojnë në fazen finale të Garës Eureka. (Ambienti i Gjimnazit Hasan Nahi në Prishtinë, ora 11:00)

- Komisioni Qendrore i Zgjedhjeve mban konferencën e parë për media në të cilen do të njoftoj lidhur pjesëmarrjen në votime deri në ora 11:00. (Salla e mbledhjeve të KQZ-së, ora 11:30)

- Lëvizja Vetëvendosje mban mbledhjen e XXXI-të të Këshillit të Përgjithshëm. (Lokalet e American School of Kosova, ora 11:30)

- Komisioni Qendrore i Zgjedhjeve mban konferencën e parë për media në të cilen do të njoftoj lidhur pjesëmarrjen në votime deri në ora 15:00. (Salla e mbledhjeve të KQZ-së, ora 15:30)

- Komisioni Qendrore i Zgjedhjeve mban konferencën e parë për media në të cilen do të njoftoj lidhur pjesëmarrjen në votime deri në ora 19:00. (Salla e mbledhjeve të KQZ-së, ora 19:30)