16 Korrik 2018

Gattuso zgjat kontratën me Milanin

Milano, 5 prill - Gennaro Gattuso rinovoi kontratën me AC Milan si trajner i ekipit deri në vitin 2021, njoftoi të enjten klubi i njohur i futbollit italian i Serie A.

Mesfushori kuqezi, 40 vjeç, e mori ekipin nga Vincenzo Montella nëntorin e kaluar.

Gjatë karrierës 13-vjeçare me AC Milan, Gattuso fitoi dy tituj të Serie A dhe dy tituj të Champions League.

Ekipet e tjera që ka stërvitur Gatusso janë Sion, Palermo, OFI Kretë dhe Pisa. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 16 Korrik 2018

- Kryeministri Ramush Haradinaj pret në takim Zëvendës-Ndihmës Sekretarin Amerikan të Shtetit për çështjen e Parandalimit të Konflikteve, Pete Marocco. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 9:00 - vetem pamje) 

- Ministria e Inovacionit dhe Ndërmarrësisë organizon lansimin e programit për financimin e NVM-ve dhe bizneseve fillestare Start-up. (Innovation Center Kosovo, Rr. “Rexhep Mala” 28 A, ora 11:00)