12 Prill 2021

Sport

Maldini, drejtori i fushës teknike

Milano, 16 prill - Milani ka vendosur që për sezonin e ardhshëm të mbështetet te lojtarët legjendarë të klubit, si për drejtimin e stolit, ashtu edhe për disa poste të rëndësishme në klub. Nëse Leonardo largohet, për... Lexo

Reali shpaguan Ronaldon

Madrid, 15 prill - Real Madridi tashmë ka fituar mbi 100 milionë euro nga shitja e më se një milionë fanellave në sezonin e parë të shkuarjes së Cristiano... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 12 Prill 2021

- Agjencia Shtetërore e Arkivave e Kosovës hap Ekspozitën “Vullkani” i Republikës, për nder të 40 Vjetorit të demonstratave të Viti 1981, dhe Ekspozitën “70 Vjet Arkiv”. (Sheshi “Zahir Pajaziti”, ora 10:00)

- Myftiu Naim Tërnava do të japë mesazhin me rastin e fillimit të muajit të bekuar të Ramazanit. (Selia e Kryesisë së BIRK-ut, ora 11:00)

- Partia Demokratike e Kosovës mban konferencë për media, në oborrin e Kuvendit të Kosovës, hyrja nga sheshi qendror. (Oborri i Kuvendit të Kosovës, hyrja nga sheshi, ora 11:30)

- Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka dhe drejtoresha e Drejtorisë së Turizmit dhe Zhvillimit Ekonomik, Sevil Limani-Kazaz, do të bëjnë lansimin e projektit “View Point”. (Afërsi të fshatit Jabllanicë, ora 12:00)