12 Prill 2021

Sport

Zarate pranë largimit nga Lazio

Romë, 22 prill - Agjenti i Mauro Zarates ka thënë se vëllai dhe klienti i tij është pranë largimit për shkak të trajtimit të keq nga Lazio, duke... Lexo

Milani interesohet për Trezeguet

Milano, 22 prill - Sipas agjentit të David Trezeguet, interesimi i Milanit për sulmuesin francez të Juventusit është më se i vërtetë. Të mërkurën... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 12 Prill 2021

- Agjencia Shtetërore e Arkivave e Kosovës hap Ekspozitën “Vullkani” i Republikës, për nder të 40 Vjetorit të demonstratave të Viti 1981, dhe Ekspozitën “70 Vjet Arkiv”. (Sheshi “Zahir Pajaziti”, ora 10:00)

- Myftiu Naim Tërnava do të japë mesazhin me rastin e fillimit të muajit të bekuar të Ramazanit. (Selia e Kryesisë së BIRK-ut, ora 11:00)

- Partia Demokratike e Kosovës mban konferencë për media, në oborrin e Kuvendit të Kosovës, hyrja nga sheshi qendror. (Oborri i Kuvendit të Kosovës, hyrja nga sheshi, ora 11:30)

- Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka dhe drejtoresha e Drejtorisë së Turizmit dhe Zhvillimit Ekonomik, Sevil Limani-Kazaz, do të bëjnë lansimin e projektit “View Point”. (Afërsi të fshatit Jabllanicë, ora 12:00)