24 Gusht 2017

Sport

Barcelona ofron 130 milionë euro për Dembele

Barcelonë, 22 gusht - Sipas “Sky Germany”, Barcelona ka paraqitur në orët e fundit një ofertë të re për Ousmane Dembele: 130 milionë euro, 40 më shumë se ajo e ofruar në fillim, pas largimit të Neymar. Lexo

Coutinho do të qëndrojë në Liverpul

Liverpool, 22 gusht - Gazeta lokale “LiverpoolEcho” thotë se Barcelona ka hequr dorë nga braziliani, Coutinho duke parë se klubi anglez nuk pranon asnjë euro më... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 Gusht 2017

- Agjencia për Menaxhim të Emergjencave e Ministrisë së Punëve të Brendshme me përkrahjen dhe asistencë nga KFOR-i do të zhvillojnë ushtrimin fushor “MASCAL”, me skenar rrëzimin e një aeroplani komercial, ku si pasoj ka lëndime në masë. (Aeroporti i Gjakovës, ora 9:00)

- Kryesia e OVL UÇK-së mbanë mbledhjen e radhës, e cila do të jetë e hapur edhe për media. (Selia e OVL UÇK-së, ora 13:00)

-  Vazhdimi i seancës konstituive të Kuvendit të Republikës së Kosovës ku do te behët zgjedhja e Kryetarit të Kuvendit dhe e nënkryetarëve të Kuvendit. (Kuvendi i Kosovës, ora 10:00)