20 Janar 2021
Policia e Kosovës arreston një person të kërkuar nga interpol-i Prishtinë, 20 janar - Policia e Kosovës, në vazhdën e bashkëpunimit me interpol-in, duke u mbështetur në hetime paraprake, sot ka zhvilluar një operacion policor në rajonin e Prizrenit me qëllim arrestimin e një personi të kërkuar. Personi kërkohej nga autoritetet e Republikës së Shqipërisë përmes interpol-it. Lexo
Presidenti Biden nënshkruan tre dokumentat e para Washington, 20 janar - Presidenti Joe Biden nënshkroi tre dokumente në Sallën e Presidentit në Kapitolin e Shteteve të Bashkuara menjëherë pas ceremonisë së betimit, akti i... lexo
IKSHPK konfirmon 6 vdekje, 269 të shëruar dhe 320 raste me koronavirus Prishtinë, 20 janar - Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) njofton se brenda 24 orëve janë raportuar 6 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Po... lexo