15 Prill 2021

Ministri Bukoshi takon drejtorët e shëndetësisë

Prishtinë, 12 prill - Ministri i Shëndetësisë i  Republikës së Kosovës, Bujar Bukoshi, ka marrë pjesë sot në takimin e Kolegjiumit të drejtorëve të Ministrisë së Shëndetësisë, të cilin e ka kryesuar Ushtruesi i Detyrës së Sekretarit Permanent, Haxhi Kamberi.

Në këtë takim, ministri Bukoshi i ka falënderuar drejtorët për punën e bërë deri më tani, ndërkohë që ka theksuar se ai pret rezultate të përbashkëta edhe në të ardhmen.

“Shëndetësia ka shumë sfida për të zgjidhur, në të cilat do të punojmë së bashku”, ka thënë ministri, duke i siguruar drejtorët se në Ministri nuk ka ardhur me paragjykime, ndërsa parametër për secilin do të jetë puna që do të bëhet.

Kalendari

Ngjarjet e datës 15 Prill 2021 - Handikos dhe The Balkan Forum tashmë kanë nisur kampanjën ‘Thuaj Jo Qeseve të Plastikës’  përmes një aktiviteti simbolik zyrtarisht do të prezantojmë strajcat e ri-përdorshme të punuara tash e disa muaj nga personat me aftësi të kufizuara. (Sheshi ‘Skënderbeu’ dhe ‘Nënë Tereza’, ora 10:00)

- Këshilli Gjyqësor i Kosovës mban mbledhjen e radhes. (Platforma Zoom, ora 10:00)

- Mbahet seanca gjyqësore kundër të pandehurit Agim Hamdija për vepren penale 'Organizimi i skemave piramidale'. (Gjykata Themelore në Ferizaj, ora 10:00)

- Agjencia Turke për Bashkëpunim dhe Koordinim nis shpërndarjen e pakove ushqimore dhe higjienike për familjet në nevojë, me rastin e muajit të Ramazanit. (Qendra për Promovimin e Drejtave të Grave në Drenas, ora 10:30)

- Zëvendësministri i Mjedisit, Planifikimit Hapsinor dhe Infrastrukturës  Hysen Durmishi do të mbajë konferencë per media. (Objekti i MMPHI-së, salla B201, oa ora 10:30,

- Kryeministri Albin Kurti dhe ministrja e Ekonomisë dhe Ambientit, Artane Rizvanolli, vizitojnë ekipin e kampanjës 'Thuaj jo Qeseve të Plastikës'. (sheshi ‘Skënderbeu’ , ora 12:00)

- Pronarët e sallave të dasmave mbajnë takim lidhur me masat anti-Covid. (Golden Imperial në Veternik, ora 14:00)

- Agjencia Turke për Bashkëpunim dhe Koordinim nis shpërndarjen e pakove ushqimore dhe higjienike për familjet në nevojë, me rastin e muajit të Ramazanit. (Palestra Sportive “Tota” në Vushtrri, ora 14:30)