31 Maj 2020

Mbahet konferenca e parë mbarëkombëtare për Kancerin e Gjirit

Prishtinë, 25 tetor - Shoqata e Onkologëve të Kosovës (SHOK) dhe Shoqata e Onkologëve të Shqipërisë (SHOSH) organizojnë së bashku konferencën e parë mbarëkombëtare për Kancerin e Gjirit.

Është ngjarja  e parë i profilit të tillë duke tubuar profesionistë që merren me onkologji nga të gjitha viset shqiptare, por jo vetëm, sepse referues do të jenë edhe ata nderkombëtarë.

Aktiviteti është i akredituar nga Oda e Mjekëve të Kosovës.

Kalendari

Ngjarjet e datës 30 Maj 2020

- Instituti Demokratik i Kosovës / Transparency International Kosova organizon konferencën për media ku do të shpalosen gjetjet preliminare nga monitorimi i aktiviteteve të prokurimit të Ministrisë së Shëndetësisë gjatë kohës së pandemisë. (Hotel Sirius, ora 11:00)

 

- Lëvizja Vetëvendosje! mban konferencë për media. (Zyret e qendrore të Vetëvendosje, ora 17:00)