21 Prill 2021

Shëndetësi

OBSH rekomandon përdorimin e vaksinës AstraZeneca

Gjenevë, 16 mars - Megjithëse disa vende kanë pezulluar përkohësisht përdorimin e vaksinave AstraZenec si masë paraprake, kjo nuk do të thotë domosdoshmërisht se këto raste kanë të bëjnë me vaksinimin, deklaroi kreu i... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 21 Prill 2021 - Mbahet seanca gjyqësore kundër të pandehurit Bleron Ramusholli për vepren penale 'Dhunimi'. (Gjykata Themelore në Ferizaj, ora 9:30)

- Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere mban mbledhjen e radhës në të cilën do të behët shqyrtimi i Programit të Shpenzimeve të Radiotelevizionit të Kosovës dhe Kornizës Afatmesme të Shpenzimeve të Kuvendit. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C 203, ora 10:00)