25 Janar 2021

Krasniqi zhvilloi takime në cilësinë e presidentit

Prishtinë, 28 – Kryeparlamentari Jakup Krasniqi priti drejtues të partive parlamentare në cilësinë e ushtruesit të detyrës së presidentit të Kosovës.

Krasniqi zhvilloi takime me nënkryetarët e partive politike të AAK-së, Blerim Shala, me kryetarin e LDD-së Nexhat Dacin dhe me nënkryetarin e AKR-së, Ibrahim Gashin.

Në takim Krasniqi bisedoi për zhvillimet e fundit politike në Kosovë, duke garantuar funksionimin e shtetit edhe pas dorëheqjes së presidentit Sejdiu.

Zoti Krasniqi, gjatë ditëve të ardhshme, po në këtë cilësi, do të presë edhe drejtues të partive të tjera politike. 

 

 

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 Dhjetor 2020

- Shtabi i Lidhjes Demokrarike te Kosovës mban konferencë për media. (Selia e LDK-së, ora 12:00)