16 Korrik 2018

Komisioni i Kuvendit shqyrton Projektligjin për Prishtinën dhe për Lirinë Fetare

Prishtinë, 17 prill - Sot në mbledhjen e Komisioni për të Drejtat, Interesat e Komuniteteve dhe për Kthim do të behët shqyrtimi i Projektligjit për Kryeqytetin e Republikës së Kosovës -Prishtinën, me amendamente të Komisionit funksional për Administratë Publike, Qeverisje Lokale dhe Media.

Komisioni po ashtu do te bëj edhe shqyrtimin e Projektligjit për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit nr.02/L-31 për Lirinë Fetare në Kosovë, me amandamente të Komisionit funksional për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione.

Kalendari

Ngjarjet e datës 16 Korrik 2018

- Kryeministri Ramush Haradinaj pret në takim Zëvendës-Ndihmës Sekretarin Amerikan të Shtetit për çështjen e Parandalimit të Konflikteve, Pete Marocco. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 9:00 - vetem pamje) 

- Ministria e Inovacionit dhe Ndërmarrësisë organizon lansimin e programit për financimin e NVM-ve dhe bizneseve fillestare Start-up. (Innovation Center Kosovo, Rr. “Rexhep Mala” 28 A, ora 11:00)