15 Gusht 2020

Politikë

Clinton filloi vizitën në Kosovë

Prishtinë, 13 tetor - Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton arriti në Aeroportin e Kosovës rreth orës 11 e 20 minuta. Clinton është pritur në aeroport nga Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Skender Hyseni dhe nga ambasadori i... Lexo

Kosova, ende larg NATO-s

Tiranë, 13 tetor - Pas perfundimit te punimeve në ministerialin e mbrojtjes së Europës Juglindore që po mbahet në Tiranë, ndihmessekretari amerikan i Mbrojtjes tha... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 15 Gusht 2020

Me rastin e 22 vjetorit të rënies së dëshmorit të kombit, Remzi Ademaj - Komandant Petriti, Komuna e Prizrenit në bashkëpunim me Shoqatën e Veteranëve të Luftës organizon aktivitete përkujtimore.

10:00 - Homazhe në varrezat e dëshmorëve në Landovicë

10:30 - Homazhe tek vendi i rënies në Nashec

11:00 - Homazhe tek monumenti i Lirisë

11:30 - Dhënia vullnetare e gjakut në repartin e transfuzionit të gjakut në Spitalin Rajonal të Prizrenit.

Për shkak të distancës nga qyteti, për këtë aktivitet do të ketë transport të organizuar nga ana e Komunës. Nisja do të bëhet në ora 9:15 nga Shtëpia e Bardhë.