03 Prill 2020

Opinion

Turqia si model, pranvera arabe dhe çështja armene

Me atë që po bën kohëve të fundit Franca rreth rasti të armenëve, apo thënë më konkretisht rreth asaj që, disa, të cilët nuk janë të paktë e quajnë gjenocid turk, konkretisht gjenocid të Perandorisë... Lexo

Konsumatori dhe viti 2012

Dëshira dhe pretendim angazhimi për të bërë vitin 2012 më të mire se sa vitet paraprake është dëshirë e arsyeshme dhe e drejtë. Por, nuk... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 2 Prill 2020

- Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pret në takim kryetarin e AAK-së, Ramush Haradinaj, për t’u konsultuar lidhur me formimin e Qeverisë së re, ose shkuarjen në zgjedhje. (Zyra e Presidentit, ora 10:00) 

- Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pret në takim kryetarin e Listës Serbe, Goran Rakiq. (Zyra e Presidentit, ora 10:30) 

- Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pret në takim kryetarin e Nismës, Fatmir Limaj. (Zyra e Presidentit, ora 11:00) 

- Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pret në takim përfaqësuesit e Grupit Parlamentar 6 Plus. (Zyra e Presidentit, ora 11:30)