06 Gusht 2020

Në Prishtinë hapet Panairi i Artizanateve dhe Trashëgimisë Kulturore

Prishtinë, 23 korrik - Partnerët implementues OJQ Dera e Hapur dhe OJQ Sozm organizojnë sot Panairin e Artizanateve dhe Trashëgimisë Kulturore në Prishtinë.

Projekti ‘Networking for Success’ financohet Bashkimi Europian dhe menagjohet nga Zyra e Bashkimit Europian në Kosovë përmes Programit të Bashkëpunimit ndërkufitar Kosovo - Macedonia e Veriut 2014-2020, dhe implementohet nga OJQ National Council for Gender Equality (Maqedoni e Veriut) dhe OJQ Dera e Hapur (Kosovë). 

Kalendari

Ngjarjet e datës 6 Gusht 2020 - Mbahet mbledhja e rregullt e Kuvendit të Komunës së Prizrenit. (Tek Shtëpia e Kulturës “Xhemajli Berisha”, ora 10:00)

- Ministri i Punëve të Brendshme Agim  Veliu, Ministri i Infrastrukturës Arban Abrashi dhe Ministri i Bujqësisë Besian Mustafa vizitojnë komunën e Istogut. (Zyra e Kryetarit të Istogut, ora 11:00)

- Lëvizja Vetëvendosje! mban konferencë për media. (Oborri i Kuvendit të Kosovës, ora 12:00)

- Nënshkruhet Memorandum Bashkëpunimi mes drejtorëve të organizatave ETEA dhe The Library Project Kosovo dhe drejtorëve të Drejtorive Komunale të Arsimit te Prishtinës, Gjilanit dhe Obiliqit. (Hapësirat Qendrës për Edukim dhe Kulturë "Libart", objekti i bibliotekës "Hivzi Sulejmani" në lagjen "Dardania", ora 14:00)