12 Korrik 2020

Ja kush u kujdes për veshjen e zonjës së parë të vendit në ditën e zgjedhjeve

Prishtinë, 8 tetor - Për veshjen e Zonjës së Parë te Republikës së Kosovës, Lumnie Thaçi, për ditë e zgjedhjeve nacionale është përkujdesur përkujdesur disenjatorja kosovare, Vjollca Llapashtica.

Me saktësisht zonja Thaçi, u pa ditën e votimit me këtë veshje derisa votoi bashkë me bashkëshortin presidentin Thaçi.

Vlen të theksohet se kreacionet e disenjatores ne fjalë në vazhdimësi  po shihen në ngjarje të rëndësishme brenda dhe jashtë vendit.

Kalendari

Ngjarjet e datës 12 Korrik 2020

- Kryeministri Avdullah Hoti do të mbajë konferencë për medie. (Oborri i Qeverisë, ora 16:00)