27 Nëntor 2021

Atelieja, “Diba Celina” përkujdeset për deputeten Duda Balje

Prishtinë, 27 tetor - Atelieja, “Diba Celina”, me kreacionet e saj, është përkujdesur për deputeten Duda Balje, e cila është duke e zhvilluar fushatë për të mbledhur fonde për blerjen e parukeve për zonjat që vuajnë nga kanceri.

Disenjatorja dhe pronarja e kësaj atelieje, Diba Celina, ka thënë: Këtë model tejet elegant e kam punuar me detaje të ndryshme dhe delikatesë, vetëm e vetëm që deputetja Balje, të ndihet sa më komod gjatë tërë fushatës.

Vlen të theksohet, se Celina, në vazhdimësi përkujdeset për veshjet deputetes Balje, por edhe për fytyra të shumta publike. 

Atelieja, “DIBA CELINA”, gjendet në Prizren.

 

Kalendari

Ngjarjet e datës 27 Nëntor 2021

- Forca e Sigurisë së Kosovës organizon manifestimin qendror të Ditës së Forcës ku do të marrin pjesë udhëheqësit më të lartë shtetërorë. (Kazerma “Adem Jashari”, ora 10:00)

- Komuna e Skenderajt përuron poligonin sportiv në fshatin Burojë. (Tek shkolla fillore Abedin Rexha,ora 10:00)

- Komuna e Malishevës vendos buqeta me lule të shtatorja e Adem Jasharit. (Malishevë, ora 10:00)

- Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani merr pjesë në shënimin e Ditës së Forcës së Sigurisë së Kosovës. (Kazerma “Adem Jashari”, ora 10:00)

- Komuna e Skenderajt përuron poligonin sportiv në fshatin Kuqicë. (Kuqicë, ora 11:00)

- Mbahet mbledhja e përbashkët e Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit të Republikës së Kosovës dhe Ministrisë së Kulturës së Republikës së Shqipërisë. (Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit në Tiranë, ora 11:00)

- Forca e Sigurisë së Kosovës, me rastin e Ditës së Forcës organizon “Ditën e Hapur’’. (Kazerma “Adem Jashari”, ora 11:00)

- Komuna e Malishevës viziton varrezat e dëshmorëve në qytet, Kleçkë dhe Prekz. (Malishevë, ora 11:00)

- Komuna e Skenderajt përuron shtegun për çiklistë. (Rruga Merita Murtezi në Skenderaj, ora 12:00)

- Komuna e Skenderajt  organizon natën e dytë të festivalit Rapsodia shqiptare. (Qendra e Kulturës Hasan Prishtina, ora 16:00)