29 Mars 2020

Aktori Tom Hanks dhe gruaja e tij, Rita Wilson preken nga koronavirusi

Hollwood, 12 mars - Aktori i njohur Tom Hanks dhe gruaja e tij, Rita Wilson kanë rezultuar të prekur me koronavirus.

Lajmin e bejnë me dije mediat e huaja, që shkruajnë sot se aktori dhe gruaja e tij kanë qenë në Australi për produksionin e një filmi te Baz Luhrmann, kur moren vesh se ishin pozitive ndaj virusit.

Hanks dhe Wilson janë nder te paret e famshem nder radhet e aktoreve qe janë te prekur tashmë nga pandemia boterore.

“Jemi ne izolim, do t’ju bejme me dije gjithcka”- kane thene ata.

Kalendari

Ngjarjet e datës 28 mars 2020

- Kryetari i komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri viziton Drejtorinë e Arsimit për ta parë procesin e mësimit online. (Dejtoria e Arsimit në Gjilan, ora 10:30)

- Kryetari i komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri mban takim me Komitetin për mbrojtje dhe shpëtim kundër Covid-19 dhe Qendrën Operative Emergjente (Kampsui i Shkollave të Mesme në Gjilan, ora 11:00)

 

- Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia e PDK-së në Prishtinë, ora 16:30.