25 Janar 2021

Kristiano Ronaldo, kontratë 6 milionë euro me "Nike"

SHBA, 25 shkurt - Gjigandi amerikan i veshjeve sportive Najk, ka rinovuar kontratën e sponzorizimit me Kristiano Ronaldon, i cili do të përfitojë tashmë 6 milionë euro në vit, deri më 2014-ën.

Lajmi është dhënë nga gazeta sportive spanjolle "Marka", sipas së cilës, rinovimi është bërë për të shmangur konkurencën e Adidasit, që tentoi t'i merrte asin portugez.

Ronaldo paguhej, deri më sot 4.5 milionë euro në sezon, por tashmë bëhe futbollisti më i paguar, duke mbetur pas dy yjeve të EnBiEj-it, LeBron Xhejms dhe Kobi Brajën, që marrin nga Najku respektivisht, 9 dhe 7.5 milionë euro në sezon.

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 Dhjetor 2020

- Shtabi i Lidhjes Demokrarike te Kosovës mban konferencë për media. (Selia e LDK-së, ora 12:00)