09 Gusht 2020

Komuna e Prizrenit shpërndan motokultivatorë për fermerë

Prizren, 4 dhjetor - Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, do të merr pjesë në aktivitete të ndryshme që do të organizohen në kuadër të projekteve të Komunës së Prizrenit.

Së pari në parkingun e Komunës prapa Shtëpisë së Bardhë, do të bëhet shpërndarja e motokultivatorëve për fermerët përfitues nga thirrja publike e Drejtorisë së Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural.

 Këtu prezentë do të jenë kryetari Mytaher Haskuka dhe drejtori Egzon Elshani, të cilët do të japin edhe prononcim për media lidhur me këtë projekt.

Më pas në fshatin Lukinjë të Hasit do të bëhet përurimi i objektit shkollor.

Këtu përveç kryetarit Haskuka prezent do të jetë edhe drejtoresha e Drejtorisë Komunale të Arsimit, Xhemile Thaçi Vezgishi, me ç'rast do të ketë edhe prononcime për media lidhur me këtë projekt.

Kalendari

Ngjarjet e datës 9 Gusht 2020

- Qendra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës organizon Tubimin e parë interaktiv virtual me Kryeministrin e katërt të Republikës së Kosovës, Albin Kurti, për të diskutuar situatën aktuale politike në Republikën e Kosovës dhe rolin që mund të luajnë shqiptaro-amerikanët dhe shqiptaro-kanadezët në zgjedhjet e ardhshme. (Virtualisht në Zoom:  https://bit.ly/LVVShBAAug9, 13:00)