09 Mars 2021

KOK dhe TPK sjellin fushatën më të madhe në Kosovë “T’i japim vendit ngjyra”

Prishtinë, 4 nëntor -  Let’s Do It ka njoftuar se fushata Ta Pastrojmë Kosovën (TPK) dhe Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) do të nënshkruajnë Memorandum Bashkëpunimi.

KOK dhe TPK do të sjellin fushatën më të madhe në Kosovë “T’i japim vendit ngjyra”, përmes së cilës synohet që për 10 vite të mbjellen 1.8 milion drunj!

Detajet tjera të bashkëpunimit mes dy organizatave dhe lansimit të fushatës, do të zbulohen gjatë nënshkrimit të Memorandum Bashkëpunimit.

Nënshkrimi do të bëhet sot në Bibliotekën Kombëtare në Prishtinë, me fillim në ora 11:00. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 9 Mars 2021 - Institucioni i Avokatit të Popullit organizon një tryezë diskutimi në lidhje me publikimin e dy raporteve me rekomandime në të cilën do të merr pjesë edhe Presidentja Vjosa Osmani. (Hotel International Prishtina në Veternik, ora 9:30)

- Oda e Mjekëve ndan mirënjohje përkujtimore për mjekët që janë ndarë nga jeta gjatë vitit 2020 dhe  institucionet shëndetësore mbështetëse të rajonit të Prishtinës, për kontributin e dhënë në luftën kundër pandemisë. (Qendra e Telemjekësisë në QKUK, ora 10:00)

- Programi për Drejtësi Komerciale në bashkëpunim me Innovation Centre Kosovo, organizojnë diskutim rreth ngritjes të vetëdijes për bizneset fillestare të sapo themeluara dhe sipërmarrësit e rinj me fokus në drejtësinë komerciale, pjesa e sistemit të drejtësisë që siguron çasjen e bizneseve në drejtësi. (Innovation Centre Kosovo -https://www.facebook.com/ickosovo, ora 10:00)

- Mbahet ceremonia e zbarkimit të kontingjentit të Forcës së Sigurisë të Kosovës në misionin e parë paqësorë jashtë vendit në të cilën do të merr pjesë Presidentja Vjosa Osmani dhe Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti. (Salla e sporteve në kazermën ''Adem Jashari'', ora 10:45)   

- Partia Liberale Egjiptiane dorëzon ankesë në Gjykatën Supreme për anulimin edhe të pesë vendvotimeve tjera. (Gjykata Supreme e Kosovës, ora 11:00)