05 Dhjetor 2020

Imri Demelezi emërohet zëvendësministër në Ministrinë e Bujqësisë

Prishtinë, 10 shkurt - Qeveria e Kosovës ka njoftuar se Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka emëruar sot Imri Demelezi, Zëvendësministër në Ministrinë e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural.

Kryeministri Kurti, me këtë rast, i ka uruar z. Demelezi  punë të mbarë dhe suksese të vazhdueshme

 

Kalendari

Ngjarjet e datës 5 Dhjetor 2020

- Let’s Do It do të shënojë Ditën Ndërkombëtare të Vullnetarëve duke shpallur vullnetarët e vitit 2020. (Zyrat e Let’s Do It, lagjja Pejton, rr. Pashko Vasa, ora 11:00)