24 Tetor 2020

Bujqësi

Organizata gjermane HELP ndihmon bujqësinë e Kosovës

Prishtinë, 26 shkurt - Zëvendësministri i Ministrisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural Firkrim Damka me bashkëpunëtorët ka pritur sot një delegacion gjerman nga organizata joqeveritare HELP, të prirë nga Timo... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 Tetor 2020

- Federata e Futbollit e Kosovës rifillon fazen finale te projektit “Elite Youth Development U15”. (Fusha “Top Football” në fshatin Mazgit, ora 9:00)

- Federata e pingpongut të Kosovës organizon kampionatet individuale për U21/e (1999), dhe Veteran. (Shkolla fillore Tefik Çanga në Ferizaj, ora 10:00)