27 Shkurt 2021

Tërmeti prej 5.9 ballë goditet Tajvanin

Taipei, 30 shtator - Një tërmet me fuqi prej 5.9 ballë sipas shkallës së Rihterit sot ka goditur verilindjen e Tajvanit.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 39.4 kilometra në verilindje të Yilan County Hall në një thellësi fokale prej 106.5 kilometra.

Lëkundjet e tokës janë ndjerë në vende të tjera si Hsinchu County, Taipei City, Hualien County, New Taipei City, Taoyuan City, Miaoli County dhe Yunlin County.

Deri më tani nuk ka raportime për viktima apo dëme materiale.

Kalendari

Ngjarjet e datës 27 Shkurt 2021

 - Federata e pingpongut të Kosovës do të organizojë Kampionatin Individual të Kosovës “Adem Jashari”për Seniorë. (Shkolla fillore Tefik Çanga në Ferizaj, ora 10:00)

- Klubi i Pingpongut “Priping”, nënshkruan kontratë me pingpongistin anglez Chris Doran. (Salla e Pingpongut në Pallatin e Rinisë dhe Sportit, ora 14:00)