07 Mars 2021

Tërmeti me magnitudë 5.2 godet Greqinë

Athinë, 22 tetor - Gjatë natën një tërmet i fortë është regjistruar në Zakynthos të Greqisë.

Deri tani mësohet se lëkundjet me maginitudë 5.2 të shkallës Rihter dhe u ndjenë në orën 02:00 në zonën e detit në perëndim të Zakynthos.

Ndërkohë, sipas matjeve të Institutit Gjeodinamik, dridhja kishte një thellësi fokale prej 10 km, ndërkohë që epiqendra ndodhet 49 km në perëndim të Strofades. Bëhet e ditur se lëkundjet u ndjenë dhe në Akaia.

Kalendari

Ngjarjet e datës 7 Mars 2021

- Turnir në shigjetari, Skenderaj  -  ora 9:00

- Turnir në shah, Hotel Grand, Prishtinë 13:00 – Finalja e turnirit të volejbollit, Skenderaj - ora 11:00

- Manifestimi Nata e Zjarreve, në Kompleksin Memorial “Adem Jashari”, në Prekaz - ora 17:45

- Koncert pa praninë e publikut (për shkak të pandemisë), në Stadiumin e futbollit në Skenderaj, transmetim direkt në TV dhe rrjete sociale - ora 18:00