06 Prill 2020

Dy tërmete godasin Shqipërinë

Tiranë, 19 mars - Toka në Shqipëri është lëkundur sot sërish. Dy  tërmete të njëpasnjëshme janë ndjerë sot në zonën e Tiranës dhe Durrësit.

I pari me magnitudë 3.3 me epiqendër 25 km në jug perëndim të Durrësit  është ndjerë pak më parë dhe i dyti  me magnitudë 4.3 të shkallës Rihter.

Shqipëria u godit nga një tërmet i fortë në nëntorin e shkuar, ku humbën jetën 51 persona dhe pati dëme të mëdha në ndërtesa.

Kalendari

Ngjarjet e datës 6 Prill 2020

- Bordi i Zyrës së Rregullatorit për Energji (ZRrE) mban seancën e dytë me radhë. (Zyrat e ZRrE-së, ora 10:00)

- Përfaqësues të AAK-së mbajnë konferencë për medie rreth situatës emergjente në ekonomi si pasojë e pandemisë së Coronavirusit. (Selia e AAK-së, ora 13:00)