05 Dhjetor 2020

Botë

Gjermania vazhdon masat kufizuese deri me 10 janar

Berlin, 3 dhjetor - Kursi që po ndjek Gjermania kundër pandemisë së koronavirusit me ndalimin e rreptë të kontakteve si dhe me mbylljen e institucioneve kulturore dhe argëtuese do të vazhdojë deri më 10 janar. Kancelarja Angela Merkel dhe... Lexo

Italia zyrtarisht merr kryesimin e G20

Romë, 2 dhjetor - Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte, njoftoi se kryesimi i vendit të tij në G20 ka filluar. Conte, nëpërmjet një postimi në Twitter në... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 5 Dhjetor 2020

- Let’s Do It do të shënojë Ditën Ndërkombëtare të Vullnetarëve duke shpallur vullnetarët e vitit 2020. (Zyrat e Let’s Do It, lagjja Pejton, rr. Pashko Vasa, ora 11:00)