15 Gusht 2022
Prokuroria Themelore në Ferizaj vazhdon aksionin në zonën e Brezovicës Ferizaj, 15 gusht - Prokuroria Themelore në Ferizaj ka bërë të ditur se në koordinim dhe bashkëpunim me Drejtorinë e Krimeve të Rënda (DKR) në Prishtinë, Inspektoratin e Minsitrisë së Mjedisit, Departamentin e Mbrojtjes së Mjedisit, Inspektoratin e komunës, Drejtorinë e Parkut Kombëtar “Sharri” dhe Agjensinë Kadastrale të Kosovës, edhe sot, janë duke vazhduar operacionin për identifikimin dhe regjistrimin e vikend-shtëpizave në zonën e Brezovicës. Lexo
Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj viziton sot Kosovën Prishtinë, 15 gusht - Me ftesë të Presidentës së Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj së bashku... lexo
Moti gjatë kësaj jave me vranësira dhe reshje shiu dhe mot të nxehtë Prishtinë, 15 gusht - Në parashaikimin e motit për pesë ditët e ardhshme Instituti Hidrometerologjik i Kosovës (IHK) ka bërë të ditur vendi ynë do të vazhdoj të... lexo