20 Korrik 2019

Kolegji Riinvest nënshkruan bashkëpunim me Sistemin e parë Anti-Plagjiaturë

Prishtinë, 1 mars - Kolegji Riinvest në bashkëpunim me Sistemin e parë Anti-Plagjiaturë në rajon - akademia.al mban ceremoninë  e nënshkrimit të parë në Kosovë për të përdorur këtë sistem në sistemin arsimor të kolegjit Riinvest.

"Do të jemi të parët edhe nga institucionet private po ashtu ato publike. Me anë të këtij sistemi arrihet të gjindet përqindja e punimeve e cila është e kopjuar, e gjitha kjo në gjuhën shqipe", thuhet në komunikatën e Kolegjit Riinvest.


 

Kalendari

Ngjarjet e datës 20 korrik 2019

- Në kuadër të aktiviteteve "Ditët e Diasporës 2019"  Komuna e Deçanit në bashkëpunim më Grupi Lokal i Veprimit “Gjeravica“, organizojnë aktivitetin tradicional “Dita e Qethjes së Deleve, 2019‘’. (Bjeshkët e Strellcit , të ‘’Stanët e Shalës‘’, ora 10:00)

- Lëvizja mban konferencë për media në të cilën flasin Kryetari Albin Kurti dhe nënkryetari Besnik Bislimi. (Zyrët e Vetëvendosjes, ora 11:00)

- Mbahet ceremonia e hapjes se edicionit te parë të Prishtina Gastronomy Festival. (Sheshi “Adem Jashari” në Prishtinë, ora 12:00)

- Mbahet ceremonia e hapjes zyrtare të pikës kufitare Restelicë-Strezomir. (Pika kufitare Restelicë - Strezomir, ora 12:00)

- Behët zbulimi i pllakës së përkujtimit të Betimit të Brigadës 131 dhe promovimi i dokumentarit të historikut të Brigadës 131 të UÇK-së. (Fshati Baran, ora 18:00)