13 Qershor 2021

Arsim

MAShT ndanë 20 bursa për studimet e doktoraturës

Prishtinë, 19 tetor - Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, respektivisht Departamenti i Shkencës dhe Teknologjisë dhe Këshilli Shkencor i MAShT, kanë vendosur që të ndajnë 20 bursa për studime të doktoratës për... Lexo

Ndahet çmimi FIDES

Prishtinë, 17 tetor - Forumi për Iniciativa Qytetare (FIQ) edhe këtë vit do ta ndajë “Çmimin FIDES” për kompanitë, ndërmarrjet dhe... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 13 Qershor 2021 - Klubi Off Road Prizreni organizon ngjitje në Maje tek Liqenet. (Përball Qendrës Sportive ”Sezair Surroi” në Prizren, ora 10:00)
 
 - Me rastin e shënimit të 14 Qershorit, Ditës së Çlirimit të komunës së Rahovecit mbahet finalja në futboll të vogël. (Palestra Sportive“Mizahir Isma”, ora 18:00)