05 Korrik 2020

Arsim

LDK: Testet, provë e ngecjeve serioze në arsim

Prishtinë, 12 korrik - Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka ndjekur me kujdes të vecantë ecurinë e Provimit Shtetëror të Maturës dhe të Testit të Arritshëmrisë, si dy procese shumë të rëndësishme, me anë të... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 5 Korrik 2020

- Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi Inspekton investimet në fushën e futbollit në fshatin Novosellë të Pejës. (Fshati Novosellë, ora 13:00)

- Kryeministri Avdullah Hoti pret në takim drejtuesit e institucioneve shëndetësore. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 13:00)

- Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi viziton shpellën “Bukuroshja e Fjetun”, promovim i turizmit kulturor. (Pejë, ora 13:30)

 - Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi viziton Garën ndërkombëtare e automobilizimit “Kulla 2020”. (Pejë, ora 15:30)