22 Gusht 2017

Dick Advocaat merr drejtimin e kombëtares holandeze të futbollit

Amsterdam, 10 maj - Dick Advocaat, me asistencën e Ruud Gullit, është prezantuar të martën si seleksioneri i ri i Holandës gjatë një konference shtypi të Federates Holandeze të Futbollit (KNVB) në Zeist.

Trajneri aktual i Fenerbahçesë në Turqi, 69 vjeç, do të zëvendësojë Danny Blind, i shkarkuar muajin e fundit.

Fred Grim, aktualisht seleksioner i përkohshëm, do të qëndrojë në stafin e ekombëtares holandeze si asistent i dytë, bëri të ditur Hans van Breukelen, drejtor sportiv i KNVB-së.

Advocaat dhe Gullit kanë nënshkruar një kontratë deri në fund të vitit. Nëse Holanda shkon drejt kualifikimit për në Botërorin 2018, kontratat e tyre do të zgjaten.

Kalendari

Ngjarjet e datës 22 Gusht 2017

 - Arritja e Arkivolit të ish kryeministrit te Kosovës, Bajram Rexhepi. (Aeroporti Ndërkombëtar "Adem Jashari", ora 8:30)

- Komisioni i Veçantë për organizimin e ceremonisë mortore organizon homazhe për ish-Kryeministrin e Kosovës, Bajram Rexhepi. (Holli i Kuvendit të Republikës së Kosovës, ora 10:00)

- Nën Patronatin e Kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa mbahet mbledhje Komemorative për ish-Kryeministrin Rexhepi. (Teatrin Kombëtar, ora 12:00)

  - Arritja e Arkivolit të ish kryeministrit te Kosovës, Bajram Rexhepi qëndron në shtëpi të të ndjerit. (Suhodoll, ora 13:30)

- Kuvendi Komunal të Mitrovicës organizon homazhe për ish kryeministrin Rexhepi. (Kuvendi Komunal i Mitrovicës, ora 15:00)

- Nisja e Arkivolit nga Kuvendi Komunal i Mitrovicës për te varrezat në Shipol. (Shipol, ora16:00)

- Nën Patronatin e Kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa mbahet Ceremonia e varrimit te ish kryeminsitrit Rexhepi. (Shipol, ora 16:30)