29 Maj 2017

Sport

Ushtrimet fizike ngadalësojnë plakjen

Londër, 13 maj - Ushtrimet fizike me intensitet të lartë mund të reduktojnë efektet e moshës në nivelin qelizor të njeriut dhe ta pakësojnë plakken me 9 vjet, thuhet në një studim.Lexo

Federata e Futbollit përkrahet me 490 mijë euro, e Bodybuildingut me 40 mijë

Prishtinë, 12 maj - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, ka nënshkruar memorandum edhe me Federatën e Futbollit të Kosovës (FFK) dhe me Federatën e Bodybuildingut dhe Fitnesit të Kosovës (FBFK), të cilave ministria obligohet t’i përkrahë me 490 mijë euro përkatësisht 40 mijë.Lexo

Dick Advocaat merr drejtimin e kombëtares holandeze të futbollit

Amsterdam, 10 maj - Dick Advocaat, me asistencën e Ruud Gullit, është prezantuar të martën si seleksioneri i ri i Holandës gjatë një konference shtypi të Federates Holandeze të Futbollit (KNVB) në Zeist.Lexo

Interi shkarkon trajnerin Pioli

Milano, 9 maj - Kur duhen edhe 3 ndeshje deri në përfundimin e kampionatit italian, klubi zikaltër ka vendosur që të shkarkojë trajnerin, Stefano Pioli dhe t’ia besojë skuadrën trajnerit të skuadrës së të rinjve, Stefano Vecchi.Lexo

Mbahet konferenca e parë mjekësore për lëndimet sportive

Prishtinë, 9 maj - Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) dhe Komisioni Mjekësor pranë KOK-ut do të organizojnë programin e konferencës së parë mjekësore të KOK-ut me temën “Lëndimet sportive - perspektiva ortopedike dhe traumatologjike”. Lexo

UNICEF dhe KOK, marrëvshje për fëmijë me aftësi të kufizuara

Prishtinë, 9 maj -UNICEF dhe Komiteti Olimpik për fëmijë me aftësi të kufizuara do të nënshkruajnë një marrëveshje bashkëpunimi për të ofruar aktivitete gjithëpërfshirëse të lojës dhe sportit, shërbime të drejtpërdrejta të shëndetit dhe të zhvillimit të fëmijërisë së hershme për fëmijët 6-8 vjeç dhe të rinjtë me aftësi të kufizuara intelektuale, si dhe t’i përfshijnë familjet e tyre dhe komunitetetin në aktivitete në tri Komuna - në Prishtinë, Prizren dhe Komunën e Mitrovicës. Lexo

previous

7-12 Nga 6531

next
Prishtina International Airport Adem Jashari / Limak Kosovo
Nr. Fl. Nga Statusi
XQ5150AntalyaSCHEDULED 04:52
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED 08:30
EZS1483GeneveESTIMATED 08:35
TB1651BrusselsESTIMATED 08:50
WK402ZurichESTIMATED 08:55
Nr. Fl. Për Statusi
XQ5151AntalyaSCHEDULED 05:55
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:20
OS770ViennaSCHEDULED 07:10
EZS1484GeneveESTIMATED 09:20
TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED 09:25

© Copyright - Agjencia - Ekonomia - 2005 - 2015 - All Rights Reserved | Powered by Refresh