23 Maj 2017

Politikë

Hoyt Yee: Kosovës i duhet lidership i fortë

Prishtinë, 18 maj - Zëvendës Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Hoyt Brian Yee, vlerëson se Kosovës dhe i duhet një lidership i fortë që mund të arrijë konsensus kombëtar për çështjet e rëndësishme të cilat kanë mbetur pezull. Lexo

Ymeri: Këto zgjedhje janë referendum kundër krimit e korrupcionit

Prishtinë, 18 maj - Në një konferencë për media Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Visar Ymeri tha se këto zgjedhje janë referendum kundër krimit e këorrupcionit dhe kundër “Zajednicës” e Demarkacionit. Ai po ashtu theksoi se në këto zgjedhje ka qartësi, dhe ka vetëm një zgjidhje, e cila është Lëvizja Vetëvendosje.Lexo

Zgjedhjet e parakohshme janë bërë vetëm për interesa të PDK-së

Prishtinë, 18 maj - Koalicioni qeveritar që ende është në detyrë ka ngecur me vendimmarrje. Kështu ka thënë anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Rexhep Hoti përballë Bajram Gecajt, përfaqësuesi i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), në emisionin “n’Kuvend”, të Radio Televizionit të Kosovës.Lexo

DnV lanson fushatën #AsUne

Prishtinë, 18 maj - Koalicioni i organizatave joqeveritare për vëzhgimin e zgjedhjeve “Demokracia në Veprim” (DnV), është duke bërë të gjitha përgatitjet për vëzhgimin e Zgjedhjeve të Parakohshme Parlamentare të 11 qershorit 2017 si dhe ka lansuar fushatën vetëdijësuese #AsUne.Lexo

Mbahet konventa e “Evropianëve te rinj”

Prishtinë, 18 maj - Zyra e Rinisë Evropiane në Kosovë dhe Ministria e Administratës Publike organizon për herë të dytë në Republikën e Kosovës Konventen “Evropianët e rinj” e cila do të miratoj rezoluten e të rinjve të Kosovës me kërkesat e tyre.Lexo

Lansohet kampanja për mos përfshirjen në listat zgjedhore të korruptuarve

Prishtinë, 18 maj - Koalicioni i Organizatave Jo Qeveritare “Demokracia në Veprim”, do të organizojë sot lansimin e fushatës vetëdijësuese #AsUne. Kampanja #AsUne ka për qëllim të ndikojë tek partitë politike që të mos përfshijnë në listat zgjedhore kandidatë të përfshirë në dukuri korruptive.Lexo

previous

7-12 Nga 10000

next
Prishtina International Airport Adem Jashari / Limak Kosovo
Nr. Fl. Nga Statusi
ST6478London-GatwickARRIVED 23:09
XQ5150PAntalyaESTIMATED 06:10
WK402ZurichESTIMATED 08:25
TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED 08:30
EZS1483GeneveESTIMATED 08:35
Nr. Fl. Për Statusi
ST6479London-GatwickTAKE OFF 23:58
JP114FrankfurtSCHEDULED 06:20
XQ5151AntalyaESTIMATED 07:00
WK403ZurichESTIMATED 09:15
EZS1484GeneveESTIMATED 09:20

© Copyright - Agjencia - Ekonomia - 2005 - 2015 - All Rights Reserved | Powered by Refresh