03 Shkurt 2023

Radhë kilometrike të makinave nga Kosova për në Shqipëri

Shengjin, 1 gusht - Mediat e Shqipërisë kanë bërë të ditur se e diela e parë e muajit gusht, ka sjell trafik të rënduar në superstradën Lezhe - Milot.

Që nga oret e para të mëngjesit të sotëm, 1 gusht 2021, fluksi i madh i automjeteve të ardhur kryesisht nga Kosova për të kaluar fundjavën në bregdetet e vendit, ka krijuar radhe kilometrike automjetesh.

Kryesisht  ata vizitojnë plazhet e Shëngjinit, Velipojës në Shkodër e Tales në Lezhë. Shikoni videon. E diela e parë e muajit gusht, ka sjell trafik të rënduar në superstradën Lezhe-Milot.

Që nga oret e para të mëngjesit të sotëm, 1 gusht 2021, fluksi i madh i automjeteve të ardhur kryesisht nga Kosova për të kaluar fundjavën në bregdetet e vendit, ka krijuar radhe kilometrike automjetesh.

Kryesisht  ata vizitojnë plazhet e Shëngjinit, Velipojës në Shkodër e Tales në Lezhë. Shikoni videon. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 3 shkurt 2023  - Këshilli Gjyqësor i Kosovës mban mbledhjen e radhës. (Ndërtesa e KGjK-së, ora 9:00)

- Kuvendi Komunal i Gjilanit mban seancë të jashtëzakonshme, ku në rend dite do të jetë falja e tatimit në pronë në vlerën deri 100 euro për të gjithë tatimpaguesit e kësaj komune, për vitin 2023. (Salla e Kuvendit Komunal të Gjilanit, ora 10:00)

- Sindikata e Sektorit Privat të Kosovës mban konferencë për shtyp lidhur me gjendjen e punëtorëve teknik të Sektorit Privat te Kosovës dhe dialogu me qeverinë dhe institucionet tjera të Kosovës. (Zyrët e Sindikatës, ora 11:00)

- Lidhja Demokratike e Kosovës Dega në Prizren, mban konferencë për medie. (Selia e LDK-së në Prizren, ora 11:00)

- Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere shqyrton Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit mbi ndarjet buxhetore, si dhe shqyrton listën e kandidatëve për plotësimin e një pozite për anëtar joekzekuiv të Bordit të Bankës Qendrore të Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, salla C203, ora 13:30)

- Prezantohet puna e kryer rreth vajzave dhe grave me aftësi të kufizuara të cilat kanë folur hapur për historitë e tyre të, abuzimeve seksuale, dhunës fizike, dhunës psikike, keqtrajtimeve, ofendimeve dhe diskriminimeve. (Ndërtesa e Qeverisë, salla P38, ora 14:30)