22 Janar 2022

Turizëm

Turqia mirëpriti 5.4 milionë turistë për 7 muaj

Ankara, 25 gusht - Turqia ka mirëpritur 5.4 milionë vizitorë të huaj në shtatë muajt e parë të vitit 2020, bëri të ditur sot Ministria e Kulturës dhe Turizmit. Shifrat u ulën me 78 për qind nga viti në vit në periudhën... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 23 janar 2022

- Në kuadër të manifestimit “Flaka e Janarit” do të mbahet Festivali i dramës origjinale shqipe “Talia 2022”. (Teatri qytetit të Gjilanit, ora 18:00)