26 Nëntor 2022

Turizëm

Më 24 qershor Kuvendi mblidhet në seancë plenare

Prishtinë, 18 qershor - Kryesia e Kuvendit të Republikës së Kosovës, nën drejtimin e kryekuvendarit Glauk Konjufca, mbajti sot mbledhjen e radhës, së bashku me përfaqësues të grupeve parlamentare. Kryesia vendosi që seanca e radhës e... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 27 nëntor 2022

- Në shënim të 110-vjetorit të Pavarësisë Shqipërisë do të mbahet mbledhje e përbashkët e Kuvendit të Republikës së Kosovës dhe Kuvendit të Republikës së Shqipërisë. (Kuvendi i Shqipërisë në Tiranë, ora 10:00)

- Me rastin e Ditës së Forcës, Ministria e Mbrojtjes dhe Forca e Sigurisë së Kosovës organizojnë “Ditën e Hapur’’ në të cilën do të marrin pjesë edhe udhëheqësit më të lartë shtetërorë, si dhe përfaqësuesit ushtarakë e diplomatikë të vendeve partnere. (Kazerma “Adem Jashari”, ora 12:00)