06 Gusht 2021

Spykers përfundimisht blen Saab-in

Stokholm, 24 shkurt - Tani është e qartë se Spykers përfundimisht ka blerë kompaninë e automobilave Saab, meqë kontrata e fundit me GM është nënshkruar, bën të ditur Saab për agjensinë TT.

Edhe Spyker Cars konfirmoi  të martën pasdite se është nënshkruar kontrata me Gjeneral Motorsin për të blerë kompaninë e automobilave Saab.

„Ndërrimi i pronarëve u bë në ora 16:30 më 23 shkurt”, shkruan Spyker në një njohtim për media.

Kalendari

Ngjarjet e datës 6 Gusht 2021

 - Mbahet mbledhja e Komisionit për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale në të cilën do të diskutohet procesi i monitorimit të Ligjeve. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N10, ora 9:00)

- Nënshkuhet Memorandumi me Ambasadën e Norvegjisë “Mbështetje për Kuvendin e Republikës së Kosovës, kryetarin e Kuvendit dhe kabinetin e tij, komisionet dhe grupet parlamentare, nën kornizën ‘Fuqizimi i paqes dhe shtetndërtimit dhe avancimi i agjendës evropiane për Kosovën’. (Kabineti i kryetarit të Kuvendit, ora 10:40)  

- Kuvendi i Republikës së Kosovës vazhdon seancën plenare. (Kuvendi i Kosovës, ora 11:00)

- Mbahet konferencë për medie lidhur me koncertin e Ramë Lahajt. (Hotel “Opera” në Prishtinë, ora 14:30)