26 Shtator 2021

MTI nënshkruan marrëveshje me"Alket Islami Group”

Prishtinë, 26 mars - Ministria e Tregtisë dhe Industrisë nënshkroi sot marrëveshjen me kompaninë nga Shqipëria “Alket Islami Group” për realizimin e projektit “Kosova nga Ajri”.

Në bazë të kësaj marrëveshjeje parashihet që kompania  ,,Alket Islami Group”, në bazë të autorizimit të dhënë nga MTI-ja, ta realizojë albumin fotografik “Kosova nga  Ajri”, ku është paraparë që të bëhet  incizimi dhe fotografimi i atraksioneve turistike, evenimenteve turistike  të Republikës së Kosovës nga ajri.

Në marrëveshje parashihet  koha e realizimit të projektit, që do të zgjasë 24 muaj nga dita e nënshkrimit të kësaj marrëveshjeje.

Një projekt të tillë, kjo kompani e ka kryer në Shqipëri, duke përfunduar dy botimet e para, - projekti i quajtur “Albania from Air” 1 dhe 2.

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 Shtator 2021

- Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka do të merr pjesë në edicionin e tretë "Race for the Cure" të organizuar nga shoqata e pacientëve të kancerit të gjirit Renesansa. (Ura e Arastës, ora 10:00)

- Federata e Pingpongut organizohen 2 xhirot e radhës në Superligën e Meshkujve dhe 2 xhiro në Superligen e femrave. (Shkolla 'Motrat Qiriazi' në Prizren, ora 10:00)

- Mbahet edicioni i trete i Race for the Cure Kosova 2021, në Prizren. (Sheshi i Lidhjes se Przrenit, ora 10:00)