26 Shtator 2021

Lukoil do të paguajë 1,5 miliardë dollarë për dividendë

Moskë, 28 mars - Kompania më e madhe private ruse e naftës Lukoil aksionerëve të saj do t`u paguajë rreth 1,5 miliardë dollarë në formë të dividendës për vitin 2009.

Lukoil vitin e kaluar pagoi gjithsej 1,54 miliardë dollarë për dividendë për vitin 2008.

Neto fitimi i Lukoil-it në vitin 2009 është zvogëluar për 23,3 për qind, por bordi i kompanisë publikoi se nuk planifikon të lëshohet në investime të mëdha, me qëllim që të mundësohet pagesë e dividendës më të madhe të aksionerëve.

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 Shtator 2021

- Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka do të merr pjesë në edicionin e tretë "Race for the Cure" të organizuar nga shoqata e pacientëve të kancerit të gjirit Renesansa. (Ura e Arastës, ora 10:00)

- Federata e Pingpongut organizohen 2 xhirot e radhës në Superligën e Meshkujve dhe 2 xhiro në Superligen e femrave. (Shkolla 'Motrat Qiriazi' në Prizren, ora 10:00)

- Mbahet edicioni i trete i Race for the Cure Kosova 2021, në Prizren. (Sheshi i Lidhjes se Przrenit, ora 10:00)