03 Gusht 2021

AutoNet sjell ankandet online për vetura

Prishtinë, 17 korrik - Për herë të parë në Kosovë, Shqipëri dhe rajon kompania AutoNet zhvillon ankandet online të Automjeteve nga shtetet Europiane siç janë Franca, Gjermania, Holanda, Belgjika etj.

Këto ankande zhvillohen përmes platformën eletronike www.bidautonet.com e cila i’u mundëson qytetarëve dhebizneseve qasje në kohë reale në ankande ndërkombëtare.

Të gjitha automjetet e shpallura janë nga bizneset Europiane të cilat pas një përdorimi 2-5 vjet shiten përmes ankandeve. 

Të gjitha automjetetet para publikimit inspektohen nga expert europian dhe publikohen së bashku me Raportet përkatëse, Historinë e mirëmbajtjes dhe Fotografi të detajuara, të cilatklieteve I’u ofrojnë një pasqyrë reale për gjendjen e automjetit.

Të gjitha këto detaje i mundësojnë klientëve të marrin të gjithainformacionet  e nevojshme rreth veturës para se të bëjnëofertën e tyre.

Sipas pronarit të AutoNet, Nexhdet Abazi kjo platformëelektronike ofron një gamë të gjërë të Automjeteve kryesishttë përdorura nga kompani evropiane përmes lizingut ku tënjejtat pas një përdorimi prej 2-5 vitesh dalin në shitje.

 Tëgjithë të interesuarit mund të regjistrohen në platformënwww.bidautonet.com  dhe të marrin pjesë në ankandet të cilatorganizohen çdo ditë.

Kompania AutoNet L.L.C. është themeluar me mbështetjen e Ministrisë së Inovacionit dhe Ndërmarrësisë dhe InovationCenter of Kosovo -ICK, e cila e ka vlerësuar si një ide inovative dhe si një risi për vendin tonë e cila pritet të hapënjë kapitull të ri sa i përket shfrytëzimit të mundësive që ofronteknologjia informative duke ju mundësuar klientëve të bëjnëblerjet e veturave përmes një procesi të lehtë dhe të shpejtë.

 
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 3 Gusht 2021

- Kuvendi i Republikës së Kosovës vazhdon seancën plenare në të cilën mbahet debat parlamentar lidhur me punën njëqind ditore të Qeverisë së Republikës së Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, ora 10:00)

- Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit dhe Zyra e UNICEF-it në Kosovë shënojnë hapjen e Muajit të Rinisë me mundësi të punës praktike për 900 të rinj. (Parku i Gërmisë tek fusha e basketbollit, pranë Qendrës Rekreative, ora 10:00)

-  Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave Publike shqyrton raportin e auditimit për pasqyrat financiare vjetore të Kompanisë “Telekomi i Kosovës” me të ftuar Kryeshefin ekzekutiv dhe Kryesuesin e Bordit. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N506, ora 10:00)

- ATRC në bashkepunim me CSGD organizojnë tryezën e diksutimit në të cilën do të shpalosen rezultatet e raportit të “Hate O Meter” i cili është hulumtim mbi Gjuhën e Urrejtjes në Mediat Kosovare . (Hotel Sirius, ora 10:00)

- Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku raporton para Komisionit për Arsim, Shkencë, Teknologji, Inovacion, KulturÑ‘, Rini dhe Sport. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N204, ora 11:00)

- Kryetari i PDK-së Dega në Prizren, Shaqir Totaj mban konferencën e radhës për media. (Sheshi Shatërvan, ora 11:00)

- Mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Republikës së Kosovës. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C 301, ora 14:00)