06 Gusht 2021

ATK dhe dogana mbyllin edhe 17 lojëra të fatit

Prishtinë, 26 shkurt - Administrata Tatimore e Kosovës (ATK), në bashkëpunim me Doganat e Kosovës dhe me asistim të Policisë së Kosovës, kanë vazhduar aksionin e përbashkët në mbylljen e subjekteve dhe njësive të pa licencuara që merren me aktivitete të Lojërave të Fatit dhe verifikimin e zhdoganimit të aparateve për lojë edhe në Komunën e Ferizajt, Mitrovicës dhe Prizrenit.

Një aksion i tillë ka rezultuar me mbylljen 17 (shtatëmbëdhjetë) pikave të lojërave të fatit, prej tyre: 8 subjekte, dhe 9 njësi të subjekteve të licencuara, të vendosura nëpër lokacione të ndryshme.

Aktivitete të tilla të planifikuara dhe të koordinuara në mes ATK-së, DK-së dhe PK-së, janë planifikuar të vazhdojnë edhe ditëve në vijim, duke mbuluar kështu gjithë territorin e Republikës së Kosovës. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 6 Gusht 2021

 - Mbahet mbledhja e Komisionit për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale në të cilën do të diskutohet procesi i monitorimit të Ligjeve. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N10, ora 9:00)

- Nënshkuhet Memorandumi me Ambasadën e Norvegjisë “Mbështetje për Kuvendin e Republikës së Kosovës, kryetarin e Kuvendit dhe kabinetin e tij, komisionet dhe grupet parlamentare, nën kornizën ‘Fuqizimi i paqes dhe shtetndërtimit dhe avancimi i agjendës evropiane për Kosovën’. (Kabineti i kryetarit të Kuvendit, ora 10:40)  

- Kuvendi i Republikës së Kosovës vazhdon seancën plenare. (Kuvendi i Kosovës, ora 11:00)

- Mbahet konferencë për medie lidhur me koncertin e Ramë Lahajt. (Hotel “Opera” në Prishtinë, ora 14:30)