31 Korrik 2021

Tregti

Wall Street mbyllet në rritje

New York, 2 mars – Stoqet amerikane u rritën për të dytën ditë rresht të hënën, të shtyra lart nga marrëveshja rekord e AIG-së për të shitur një njësi të madhe aziatike, si dhe nga fitimet në aksionet e... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 1 Gusht 2021

- Nën organizimin e Presidentes së Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani mbahet ceremonia e dorëzimit të medaljes post-mortem për Beau Biden më ç'rast me një fjalë rasti do t’iu drejtohet Presidentja Osmani, gjithashtu përmes një video-mesazhi edhe Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, si dhe me një fjalë rasti ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë Philip S. Kosnett. (Oborri në hyrje të objektit të Kuvendit ora 18:30 - Mediat duhet të jenë të pranishme në Presidencë, ora 17:45)