26 Shtator 2021

Tregti

Inflacioni në Gjermani bie në 2,3 për qind

Prishtinë, 29 qershor - Inflacioni vjetor në Gjermani, i cili ishte 2,5 për qind në maj, u regjistrua në 2,3 për qind në qershor. Zyra Federale e Statistikave e Gjermanisë (Destatis) njoftoi të dhënat kryesore për qershorin mbi rritjen e... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 Shtator 2021

- Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka do të merr pjesë në edicionin e tretë "Race for the Cure" të organizuar nga shoqata e pacientëve të kancerit të gjirit Renesansa. (Ura e Arastës, ora 10:00)

- Federata e Pingpongut organizohen 2 xhirot e radhës në Superligën e Meshkujve dhe 2 xhiro në Superligen e femrave. (Shkolla 'Motrat Qiriazi' në Prizren, ora 10:00)

- Mbahet edicioni i trete i Race for the Cure Kosova 2021, në Prizren. (Sheshi i Lidhjes se Przrenit, ora 10:00)